Друга щорічна зустріч Асоціації медіаінтернів та Форум #UkraineOpenStories

25 серпня командою Фундації, у співпраці з партнерами було організовано та проведено другу щорічну зустріч Асоціації медіаінтернів – учасників програми Хаб медіа мобільності та Форум #UkraineOpenStories.

DSC_0541 Під час дискусійних панелей спікери та учасники обговорили новітні завдання, які стоять перед українськими медіа в умовах сучасних трансформацій, шляхи розвитку медіаринку, залучення та збереження в професії кращих молодих журналістів, становлення системи Суспільного мовлення в Україні. До участі було запрошено представників профільних організацій, топ-менеджерів провідних українських ЗМІ, інтернів літньої сесії Хабу медіа мобільності, а також учасників попередніх стажувань ХММ.

В першій панелі Форуму спікери Тетяна Якубович, Радіо Свобода та Дар’я Юровська, НаціонаDSC_0588льна суспільна телерадіокомпанія, обговорювали з учасниками виклики, які постають перед сучасною українською журналістикою, зокрема такі питання, як робота журналістів на окупованих територіях, гендерний баланс у професії журналіста в Україні, особливості роботи молодого журналіста, журналістські стандарти та розробка редакційних статутів.DSC_0537

Про пошук балансу між журналістикою і громадянською позицією та особливості роботи регіональних медіа, говорила з учасниками Соломія Бобровська, політична експертка. Айдер Муждбаєв, телеканал АTR порушував питання еволюції російської пропаганди: від фейкових новин до фейкової подачі реальних новин.

Про важливіDSC_0618сть інноваційних методів роботи з інформаційним продуктом в українських медіа та як форму подачі матеріалу, цікаву глядачеві, розповідав у другій панелі Тарас Фролов, незалежний консультант зі сторітейлінгу. Костянтин Квурт, голова правління ГО Інтерньюз-Україна торкнувся пDSC_0700итання розуміння європейських цінностей і журналістських стандартів в Україні. Про переосмислення журналістської професії з огляду на еволюцію медіа і технічний прогресс, а також проблему поширення сфабрикованих експертиз в українській журналістиці, говорив Віктор Трегубов, головний редактор сайту «Петр и Мазепа».

DSC_0708Утретій панелі Дмитро Фурдак, канал 1+1 «ТСН» та Тетяна Пасова, газета «ГолосУкраїни» обговорили питання роботи журналістів в умовах перед виборчої кампанії, зміщення уваги аудиторії від друкованих видань до радіо, телебачення й інтернет-видань і соцмереж, а також перетворення газет на мультимедійні платформи. Про успішні медіа/комунікаційні практики йшлося під час виступів Яніни Соколової, 5 канал, ведучої програми «Ранде40128116_1824282417668192_2791522695638941696_nву», Яроcлава Друзюка, редактора інтернет-видання TheVillage Україна, Дмитра Білаша, засновника SEPTA та Тамари Істоміної, газета «KyivPost».

Особливий акцент на розвитку і вмінню працювати з новими технологіями під час свого виступу внесла керівник PR-відділу AmiraCapital Христина Сурженко, яка торкнулася теми Blockchain для медіа платформ. DSC_0559В дискусії зі спікерами брали участь також представники регіональних шкіл журналістики завдяки спеціальній онлайн-трансляції.

 

 

 

Захід став можливим за підтримки проекту «У-Медіа», посольства США в Україні та приватних благодійників