Третя щорічна зустріч Асоціації медіаінтернів та Форум #MediaChallenges2019

69414177_722484174839494_4355437008143777792_n24-25 серпня команда Фундації, у співпраці з партнерами провела третю щорічну зустріч Асоціації медіаінтернів – учасників програми Хаб медіа мобільності та Форум #MediaChallenges2019.

Під час дискусійних панелей спікери та учасники обговорили новітні завдання, які стоять перед українськими медіа в умовах сучасних трансформацій, шляхи розвитку медіаринку, залучення та збереження в професії кращих молодих журналістів, розвиток системи Суспільного та комерційного мовлення в Україні. До участі було запрошено представників профільних організацій, топ-менеджерів провідних українських ЗМІ, інтернів літньої сесії Хабу медіа мобільності, а також учасників попередніх стажувань ХММ.

В першій панелі Форуму спікери Олена Ремовська (Радіо Свобода), Андрій Куликов (Громадське радіо) та Алім Алієв (Кримський дім) обговорювали з учасниками виклики, які постають перед сучасною українською журналістикою, зокрема, кризу довіри до медіа, особливість  українського медіа ринку (високий рівень професіоналізму не є гарантією високої зарплатні та комфортних умов роботи). Алім Алієв, також наголосив на важливості висвітлення тем пов’язаних з політичними в’язнями Кремля та історій переселенців. Андрій Куликов, серед головних викликів для професії журналіста вважає прихід нової владної команди. На його думку, професійну журналістику будуть намагатися  відсунути на задній план, що вже траплялося за часів правління Януковича, і вже можна спостерігати цілеспрямовану кампанію нової влади  щодо зменшення престижу ЗМІ. Також Куликов звернув увагу на брак українських радіостанцій (як на окупованих територіях – їх відсутність, так і на прикордонних територіях з Донбасом й на Закарпатті: 1:4 на користь російських, польських або білоруських каналів) та дисбаланс між національними та регіональними медіа через відсутність єдиної вертикальної структури телебачення в Україні (так, як це існує в ВВС). На думку  Андрія Куликова, саме Суспільне мовлення здатне організувати обмін між національними та регіональними журналістами, на відміну від національних медіа (комерційних медіа), які не зацікавлені в такому обміні.

20190825091659 — копияПід час другої панелі спікери Дар’я Юровська (НСТУ) та Дмитро Фурдак(канал 1+1) обговорили досягнення та виклики в умовах розвитку системи Суспільного і комерційного мовлення в Україні. Дар’я Юровська наголосила на важливості дотримання соціальної відповідальності як приватними, так і суспільними медіа.

Під час третьої панелі, Ігор Розкладай (ЦЕДЕМ), розповів про проблеми правової регуляції медіа, зокрема правовий аспект створення Суспільного мовлення. Євген Спірін(TheБабель), поділився з учасниками Форуму особливостями роботи журналістів у виданні  TheБабель та тими виклики, з якими стикається керівництво видання при пошуку молодих професійних кадрів. Про свій професійний досвід та специфіку медіа розповіли молодим журналістам Ярослав Друзюк (The Village), Сергій Никифоров (ТРК Україна) та Тамара Істоміна (Kyiv Post). Олександр Омельчук (Smart-платформа українських проектів на YouTube) розповів про особливості роботи платформи, сучасні виклики та шляхи розвитку. 111_nozДмитро Чекалкін визначив головним викликом для сучасної української журналістики гібридну агресію Росії у світі та проти України, зокрема. Окремий наголос Дмитро Чекалкін зробив на психологічно-інформаційній кампанії, яку проводить Росія проти України, і вважає її нині головною проблемою для нашої держави.

В рамках Форуму відбулось також вручення відзнаки «Фундації Суспільність» та Фонду розвитку журналістики імені Анатолія Москаленка за  поступ в професії «Прорив!» – Анастасії Шибіко, стажерці третьої сесії Хабу медіа мобільності, засновниці та директорці Вільного радіо в Бахмуті. Ольга Духнич (журнал «Новое время»), вітаючи лауреатку, наголосила на важливості розвитку регіональних медіа, в цьому контексті досвід створення Вільного радіо варто розповсюдити  іншими регіонами, а також побажала продовжувати зростати професійно та протистояти викликам.

20190825091652_кТакож в рамках практичної панелі, відбулись онлайн дебати #Відповідальне лідерство. Незалежність: чи можна швидко будувати модерну державу в турбулентному світі, поруч з войовничим агресором? За участі: Олексія Гараня, політолога, наукового директора Фонду «Демократичні ініціативи», Олександри Романцової, виконавчої директорки «Центру Громадянських свобод» та Олександра Хари, експерта з питань зовнішньої та безпекової політики, заступника голови правління БО «Інститут стратегічних чорноморських досліджень».

Про важливість стандартів, як вберегтися від політичної джинси і медіакорупції та що треба зробити аби знайти роботу своєї мрії 25 серпня учасниками Форуму розповідали Ангеліна Карякіна (Громадське ТБ), Олена Шахова та Дмитро Тузов (радіо НВ).

Другий день заходу також мав практичну частину  - молодіжні онлайн дебати #Відповідальне лідерство. Як посилити кримську політику України: асиметричний план дій української влади чи нові санкції міжнародної коаліції? зі спікерами: Тамілою Ташевою, кримськотатарською правозахисницею, Ескендером Барієвим, членом Меджлісу, Андрієм Клименком, головним редактором www.blackseanews.net, керівником Кримського департаменту «Майдану закордонних справ» та Моніторингової групи з питань санкцій.

68784535_444126402845768_1133947417129910272_n

Захід став можливим за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews, та приватних благодійників.