На п’єдесталі – фестивалі

DSC05870-1536x102418 листопада 2019 року в Національному прес клубі (NMC) відбулася церемонія вручення сертифікатів «знаку європейської якості» – EFFE Label 2019-2020 українським фестивалям, відібраним Міжнародним журі Європейської асоціації фестивалів (EFA). Церемонія була організована Центром розвитку «Демократія через культуру» – EFA/EFFE Хабом в Україні та Фундацією Суспільність. 26 українських фестивалів, різних за мистецьким спрямуванням, обсягом та географією, отримали відзнаку проекту EFFE (Європа підтримує фестивалі, фестивалі підтримують Європу), що його реалізує Європейська асоціація фестивалів за підтримки ЄС.

Відзнаку отримали ГогольFEST, «Файне місто» (Тернопіль), Constellationfest, Ukrainian Live, Construction, Kyiv Music Fest, The International Monodrama Festival Solo Plays Fest, Joy Fest.Children,  Joy Fest, Arts Festival «AMPLUA», Comedy Art Festival «HaShoTiu», pUp.pet, Kinoscript Screenwriters Festival, Kyiv Comic Con, LvivMozArt, Odessa JazzFest, Atlas Weekend, Brukivka International Film Festival, Classics Today, ART-Playback. Together, All Mor, KharkivMusicFest, Jewish Open Space, KINOMEDIA, Sirko’s Beeyard («Pasika Sirka»), Leopolis Jazz Fest.

Директор мультидисциплінарного фестивалю ГогольFEST Максим Демський розповів про багаторічний творчий шлях фестивалю, невпинне бажання рухатися вперед, наснажувати своїм досвідом і енергією місцеві громади та культурні осередки. Його щира думка про те, що фестиваль посідає вагоме місце в його житті, знайшла відгук у всіх учасників, оскільки фестиваль є складовою частиною життя кожного з них.

Нагадаємо, що ГогольFEST двічі ставав лауреатом EFFE – 2017-2018 рр. і 2019-2020 рр., тобто, входив до переліку 24 фестивалів-лауреатів, що претендували на своєрідний фестивальний «Оскар». Цього року він його отримав – найвищу відзнаку європейського фестивального руху – EFFE Award.

Під час церемонії представник міста Дніпро розповів про міську Програму «Культурна столиця», що об’єднує такі фестивалі, як «Джаз на Дніпрі», «Book Spaсe», «DniproPuppetFest», «Хмари», Фестиваль блогерів, як успішний досвід взаємодії міста і фестивалів.

Родзинкою церемонії став феєричний театральний міні-перформанс, продемонстрований молодим Київським фестивалем «Без зайвих слів». Завдячуючи програмі EFFE, в Україні утворився своєрідний фестивальний майданчик для обміну думок та досвіду. А два українські представники – ГогольFEST і Січеславська асоціація фестивалів «АртЕтноФест» стали членами Європейської асоціації фестивалів.

DSC07360-2048x1363