Духовні скарби нашої землі дають предковічну силу українським воїнам гнати ворогів, саме про це наголошувалося в National Press Club Ukraine під час обговорення «Національна ідентичність в боротьбі проти загарбників» і, зокрема, української живої спадщини – кобзарсько-лірницької традиції, яку в грудні 2022 року було занесено до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України і яка може стати до репрезентативного списку ЮНЕСКО.
Цей культурний пласт зберігся завдяки його носіям – спільноті кобзарів та лірників, оповідачів, музичних виконавців і нині передається від майстра до учня. Журналісти і діячі культури у своїх виступах зазначили, що кобзарство і співана поезія є сполучною ниткою поколінь, яка обєднує сторінки національної історії та культури.
Кінорежисер, бандурист і лірник Олесь Санін розповів про особливості виконавського мистецтва, культурні коди, історію становлення та сучасні виклики для мистців.
А очільник гурту «Хорея Козацька», кобзар, бандурист і лірник Тарас Компаніченко підкреслив, що ця культурна традиція є дуже глибокою та водночас модерною і поділився піснями, які він виконує нашим бійцям на передовій. Коли ворог каже, що нас, українців, не існує – ми йому відповідаємо національною ідентичністю в якій живе героїзм, самопожертва, взаємодопомога, діалог, фізичне та духовне, громадянська відповідальність.
За сприяння IMS та Медійної програми України.