Адреса
Головне бюро ГО «ФУНДАЦІЯ СУСПІЛЬНІСТЬ»
04050, Україна, Київ
вул. Академіка Ромоданова (Пугачова) 6/29, оф.45

Електронна пошта
souspilnistfoundation@gmail.com

Телефони
+38 044 483 03 72
+38 044 483 57 33

Програма підтримки журналістів “12 місяців стійкості”

“Фундація Суспільність” у співпраці з ГО “Відкритий простір” запрошує журналістів та студентів факультету журналістики взяти участь у програмі “12 місяців стійкості”.

Програма “12 місяців стійкості” є першою в Україні пілотною програмою, що допомагає створити групи взаємодопомоги “рівний рівному” серед журналістів.

Тривалість програми – три місяці. З березня по травень події відбуватимуться онлайн на платформі Zoom. 

Фінальна офлайн подія запланований на червень – ретрит-захід та презентація успішних кейсів у Карпатах для тих, хто пройшов навчання і створив групу підтримки.

Обов’язкова реєстрація до 22:00 28 лютого. Зареєструватися: https://cutt.ly/BkyJ9YG.

Організатори покривають витрати на участь у програмі. 

Обов’язкова умова участі – апробація на практиці отриманих рекомендацій із запуску груп взаємодопомоги “рівний рівному”. 

Група “рівний рівному” – це група фахівців одного рівня (учасники є рівними за посадою і виконуваною роботою), які регулярно зустрічаються раз або двічі у місяць, щоб обговорити та проаналізувати професійні ситуації, поділитись знаннями або обмінятись досвідом.

Практикуючі журналісти зможуть створити чи долучитись до групи рівних журналістів, студенти факультету журналістики – до групи студентів, щоб здобуті навички в організації та веденні групи взаємодопомоги згодом перенести й у професійну спільноту.

Група рівний рівному дає можливість:

  • поліпшити якість журналістської роботи;
  • отримати підтримку від тих, хто дійсно розуміє ваші умови роботи та виклики;
  • обміну досвідом та спільного пошуку рішень;
  • зміцнити психічне благополуччя;
  • профілактики професійного вигорання.

Ключовим фактором успіху груп таких груп є наявність підготовлених ініціаторів-модераторів, які організовують і проводять групові зустрічі для реалізації різного роду ініціатив з підтримки колег чи обговорення робочих питань. Ми шукаємо та запрошуємо на програму тих, хто відчуває в собі готовність бути таким “провідником”. 

Програма навчання включає серію онлайн зустрічей з експертами та відомими журналістами, тривалістю до 2 годин, де розкриватимуть наступні теми: 

  • особливості груп рівних, принципи та техніки фасилітації (зокрема й онлайн);
  • як справлятися з кібербулінгом та інші журналістські виклики;
  • як налагоджувати зв’язок та вирішувати незручні питання;
  • перша психологічна допомога рівний рівному.

Впродовж навчання наскрізною є тема розвитку життєстійкості та конкретні практики керування тривогою.

Особливістю програми стане персональна взаємодія з учасниками, яка супроводжуватиметься цікавими челенджами та експериментами. Менторський супровід надаватиметься через телеграм-канал та персональну підтримку 24/7. 

Програма здійснюється за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога».