Адреса
Головне бюро ГО «ФУНДАЦІЯ СУСПІЛЬНІСТЬ»
04050, Україна, Київ
вул. Академіка Ромоданова (Пугачова) 6/29, оф.45

Електронна пошта
souspilnistfoundation@gmail.com

Телефони
+38 044 483 03 72
+38 044 483 57 33

Журналістська спільнота стала на захист Анни Бабінець

Ми, українські медійні та громадські організації, журналісти – учасники Медіаруху –  обурені діями Головного слідчого управління Національної поліції України, яке 13 травня планує допитати головну редакторку агенції розслідувань «Слідство Інфо» Анну Бабінець.

Згідно з оприлюдненою інформацією, допит має відбутися у справі, ініційованій нардепом Олександром Дубінським через інформаційний запит щодо його контактів з особами, наближеними до президента США Дональда Трампа. Народний депутат від партії «Слуга народу» передав своє звернення особисто міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, після чого почалося розслідування стосовно «Слідства.Інфо».

Ми розцінюємо такі дії з боку поліції як тиск на незалежні медіа. Ми також вважаємо, що така ганебна практика, як виклик журналіста на допит через надісланий інформаційний запит, негативно впливає на міжнародний імідж України та ставить її в один ряд з авторитарними країнами, де нехтують такою фундаментальною цінністю демократії, як свобода слова.

Ще два місяці тому, коли стало відомо про згадану справу проти журналістів-розслідувачів, низка міжнародних організацій, серед яких «Репортери без кордонів» та CPJ, засудили дії української влади.

Ми зі свого боку закликаємо президента Володимира Зеленського та міністра Арсена Авакова не забувати, що Україна є демократичною державою, де журналіст не може бути викликаний до поліції лише через те, що виконує свої прямі професійні обов’язки – запитує інформацію у посадовця. Такі дії сприймаються і українською, і світовою журналістською спільнотою як тиск на незалежні медіа.

Ми вважаємо роботу редакції «Слідство.Інфо» суспільно важливою та базованою на високих журналістських стандартах, що суттєво відрізняється від роботи пана Дубінського, коли він працював журналістом. Він займався маніпуляціями та інфокілерством щодо політичних опонентів свого роботодавця Ігоря Коломойського, про що неодноразово повідомляли українські моніторингові організації.

Ми закликаємо МВС та особисто міністра Авакова не вдаватися до дій, що можуть бути розцінені як залякування журналістів, натомість спрямувати зусилля на розслідування реальних кримінальних справ, серед яких десятки нападів на журналістів.

Медіарух «Медіа за усвідомлений вибір»