28-29 серпня 12 слухачів із різних регіонів України приїхали до Києва, аби пройти навчання у Школі медіапродакшену онлайн-дебатів.
У перший день дводенного інтенсиву з виробництва дебатної онлайн-програми у співпраці з професійною телевізійною командою говорили про місце і роль модератора у дебатних програмах, як триматися на інформаційній хвилі, як обрати тему для дебатів та про власне виробництво дебатних програм. А також слухачі виготовляли власні дебатні програми.
Другого дня учасники отримали фідбек щодо їхніх дебатних програм, дізналися про просування проєктів у соцмережах та як долати стресові ситуації під час зйомок.
Лекторами школи стали Дмитро Тузов, ведучий радіо НВ, модератор серії онлайн-дебатів «Відповідальне лідерство», Андрій Гетьман, StarLightMedia, ICTV, Олена Шахова, медіапродюсерка, Вікторія Дубінець, SMM-координаторка «Фундації Суспільність», Андрій Сидоренко, куратор програми «Care you» «Фундації Суспільність». Технічні моменти висвітлювала команда Malevich.
«Тема — один із головних елементів дебатів. Насправді обрати тему не так просто, як може здаватися. До дискусій на певні теми суспільству потрібно дорости», — Дмитро Тузов, ведучий Радіо НВ.
«Ви як журналісти, модератори дебатів не маєте задавати зручні питання. Можливо, з вами не будуть привітно вітатися на вулицях, але будуть поважати», — Олена Шахова, медіапродюсерка.
«Вкрай важливо розуміти, з якими людьми ви проводите дебати, чого можна чекати від того чи іншого спікера. І завчасно продумувати варіанти «загострення» чи «згладжування» їхніх емоцій, риторики, темпу», — Андрій Сидоренко, куратор програми «Care you» «Фундації Суспільність».
По завершенні навчання учасники отримали сертифікати.
Цей проект став можливим за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews, та за допомоги приватних благодійників.